Ubezpieczenia grupowe

Ubezpieczenia grupowe dla członków KIKE

Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej nawiązała współpracę z wyspecjalizowaną spółką brokerską NESTOR i Stowarzyszeniem Wspierania Rozwoju Nauki (SWRN), dzięki czemu właściciele i pracownicy firm członkowskich KIKE oraz ich rodziny otrzymają dostęp do licznych wariantów grupowych ubezpieczeń zdrowotnych, NNW i na życie, a także pakiety medyczne (w tym warianty VIP) z ubezpieczeniami towarzyszącymi w podróży i pobycie za granicą oraz abonamenty prawne dla firm i w życiu prywatnym.

Skorzystanie z tej formy ubezpieczeń grupowych jest bardzo proste

Nie trzeba kontaktować się z przedstawicielami poszczególnych towarzystw, nie trzeba dzwonić, pisać i porównywać ofert. Ubezpieczenia grupowe SWRN działają podobnie jak w dużych firmach, w których każdy z pracowników może dołączyć do grupy. SWRN jest stowarzyszeniem, więc wystarczy w formularzu ubezpieczeniowym wyrazić indywidualną zgodę na zostanie członkiem stowarzyszenia (składka członkowska zawiera się w kwotach ubezpieczenia).

Dzięki nawiązaniu współpracy z SWRN, KIKE udało się wynegocjować znaczący rabat w składce członkowskiej SWRN dla firm zrzeszonych w Izbie.

Główne zalety:

 • wysokość świadczeń,
 • warunki brzegowe określające przystępujących – przystąpienie do 65 roku życia, ochrona w większości wariantów do 70 roku życia (w przypadku oferty UNIQA i NNW bez ograniczeń wiekowych),
 • brak ograniczeń zawodowych (jedynie w wariantach MetLife Amplico wyłączenia najbardziej ekstremalnych zawodów),
 • brak ankiet medycznych (jedynie w wariantach VIP poza PZU - skrócone oświadczenia o stanie zdrowia),
 • najszersza na rynku skala dostępnych online wariantów i liczby towarzystw ubezpieczeniowych w tym segmencie ryzyka.

Informacje i stawki online

 

  Każdy ubezpieczony dostanie z towarzystwa ubezpieczeniowego certyfikat potwierdzający ochronę w wybranym wariancie. Taki certyfikat można wykorzystać np. w banku jako zabezpieczenie kredytu. Na specjalnie stworzonej dla firm członkowskich KIKE, stronie internetowej zamieściliśmy aktualne warunki i cenniki polis.

Aby dokonać ubezpieczenia i uzyskać link do automatu polisowego prosimy o kontakt z biurem KIKE pod adresem biuro@kike.pl


Jak przystąpić do ubezpieczenia?

 1. Z oferty ubezpieczeniowej mogą skorzystać wszystkie firmy członkowskie KIKE nie zalegające ze składkami powyżej 3 miesięcy.
 2. Aby skorzystać z oferty ubezpieczeń dla członków KIKE należy wysłać maila na adres: biuro@kike.pl– zawierającego nazwę firmy członkowskiej oraz imię, nazwisko, adres e- mail osób chcących skorzystać z ubezpieczenia.
 3. Po pozytywnej weryfikacji członkostwa, każda z osób otrzyma link dostępowy.
 4. Kolejnym krokiem jest wybranie interesującej nas kategorii ubezpieczeń.
 5. Z rozwiniętej tabeli wybieramy wariant klikając składkę na zielonym polu. Nie wiesz, na który się zdecydować lub chcesz poznać szczegółowe warunki ubezpieczenia? Kliknij w jego nazwę u góry tabeli.
 6. Przechodzimy do wybranego wariantu i w trzech krokach wypełniamy dane osobowe oraz uposażonych. Generujemy gotowe do podpisu deklaracje (przychodzą one również na podany adres mailowy).
 7. Po uzupełnieniu pól zaznaczonych zielonymi „ptaszkami” w wydrukowanych deklaracjach i podpisaniu kompletu deklaracji (wraz z deklaracją przystąpienia do SWRN) odsyłamy wszystko na adres: Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Nauki, ul. Giełdowa 4a lok. 82, 01-211 Warszawa.
 8. Dane są już w tym momencie w systemie i po wpłacie pierwszej składki czekamy na certyfikat z towarzystwa ubezpieczeniowego. Jest on wysyłany pocztą zwykle po miesiącu od początku ubezpieczenia.
 9. Aby ubezpieczyć członka rodziny należy wysłać wiadomość e-mail na adres biuro@kike.pl z podaniem: imienia, nazwiska i numeru członkowskiego oraz imienia i nazwiska tej osoby.

Jak opłacać składki?

 1. Pierwszą składkę należy opłacić do końca miesiąca na indywidualne konto podane w deklaracji. W tytule przelewu proszę wpisywać: Imię Nazwisko nazwa wariantu ubezpieczenia (np. Jan Kowalski UNIQA 2)
 2. Kolejne składki należy wpłacać tak, by na koncie Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Nauki (SWRN jest tu ubezpieczającym – podobnie jak zakład pracy) pojawiły się do 15 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc ochrony. Czyli dla przykładu za czerwiec składkę wpłacamy do 15 maja. W tym celu najlepiej ustawić stałe zlecenie w banku.

Jak sprawdzić czy składka jest opłacona?

 1. Stan opłacenia składek oraz wykupione polisy każdy może sprawdzić po zalogowaniu się na stronie SWRN pod adresem: https://swrn.altago.net/account (aby otrzymać dane do logowania należy kliknąć "aktywuj teraz", na adres e-mail zostanie przesłany nr ID)
 2. Każdy może również zawsze zadzwonić na infolinię wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego i zapytać o aktualność swojego ubezpieczenia.