O izbie

Informacje o Krajowej Izbie Komunikacji Ethernetowej

logo KIKEKIKE istnieje od 2008 roku, kiedy grupa lokalnych operatorów z całej Polski postanowiła zawiązać formalną współpracę pod postacią izby gospodarczej, której celem jest wspieranie rodzimego rynku telekomunikacyjnego w sektorze MŚP. Zrzeszamy lokalnych operatorów telekomunikacyjnych, świadczących usługi w technologii Ethernet i WiFi.

Firmy pod egidą KIKE budują konkurencyjną ofertę rynkową usług związanych z Internetem, telewizją IPTV, telefonią cyfrową VOiP, oraz z nowoczesnymi usługami wykraczającymi poza standardowe triple-play.

KIKE, jako izba gospodarcza, skupia się na wspieraniu merytorycznym, prawnym i lobbingowym środowiska operatorów, nie jest instytucją biznesową ukierunkowaną na inwestycje i zysk.

W jaki sposób pomagamy operatorom

Naczelną ideą Izby jest stworzenie jednolitego frontu w stosunku do wszystkich zjawisk i stron, z którymi operatorzy sieci ethernetowych mają na co dzień do czynienia, w szczególności:

- uregulowań prawnych,
- developerów i administracji osiedlowych,
- dostawców sprzętu i usług,
- dostawców sygnału TV i łącz telefonicznych,
- podejmowanie wspólnych działań marketingowych mających przekonać klientów do nowych technologii oferowanych przez sieci ethernetowe (np. IPTV, VOIP).

Wypracowujemy rozwiązania, które pomagają wielu operatorom w prowadzeniu działalności telekomunikacyjnej.

Lobbing KIKE

Izba bierze aktywny udział w dialogu z szeroko pojęta administracją publiczną. Celem jest lobbing na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych.

Spośród sukcesów warto wymienić ogromny wpływ Izby (szczególnie Grupy Roboczej ds. Administracji Publicznej – GRAP – działającej w KIKE) na obraz PO IG 8.4, dzięki czemu wielu operatorów pozyskało nawet kilkumilionowe dotacje UE na budowę nowoczesnych sieci światłowodowych. Prowadzimy również dyskusję w sprawie udziału lokalnych ISP w POPC.


Ponadto Izba przygotowuje dla operatorów zrzeszonych poradniki prawne, wzorce umów, opracowania. KIKE wyraża opinie w sprawach istotnych dla środowiska – w sumie powstało blisko kilkaset opinii i stanowisk skierowanych do instytucji lub organów administracji publicznej (wybrane można zobaczyć na stronie GRAP).
KIKE realizuje również spotkania robocze (poza konferencjami KIKE), na których operatorzy mają okazję porozmawiać i poruszyć istotne kwestie z przedstawicielami administracji publicznej i instytucji związanych z branżą telekomunikacyjną w Polsce.

Wzorce umów i opracowania GRAP/KIKE (link)
Opinie i stanowiska KIKE (link)

.

Konferencje KIKE – spotkaj się z operatorami!

Dwa razy w roku organizujemy dużą konferencję (wiosną i jesienią), na której warto spotkać się z operatorami, dostawcami technologii i usług szerokopasmowych, zaproszonymi gośćmi specjalnymi (min. in. przedstawicielami administracji publicznej).

Konferencje KIKE to okazja do wymiany doświadczeń, do udziału w panelach dyskusyjnych dot. szerokiego spektrum wiedzy prawnej i technicznej/technologicznej, szansa na wyłapanie nowości i aktualności – najważniejszych z punktu widzenia operatora – związanych z branżą i rynkiem telekomunikacyjnym w Polsce.
Aktualne informacje dot. najbliższej konferencji i archiwum konferencji przeszłych znajdą Państwo tutaj (link). Zapraszamy!

Hurtowy zakupy transmisji i dostępu do Internetu – z KIKE jest taniej!

KIKE zrewolucjonizowała rynek telko pod względem spadku cen zakupu transmisji i dostępu do Internetu w Polsce. Dzięki projektowi Tanie Łącze i hurtowym zakupom, wielu operatorów zaoszczędziło, rozwinęło swoje firmy, miało szansę konkurować na rynku z największymi telekomami. Mają tę szansę również dzisiaj, stanowiąc silną konkurencję, na wielu lokalnych rynkach, dla operatorów kablowych i telefonicznych.Projekt Tanie Łącze posiada węzły wymiany ruchu, z których największe obecnie są w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Trójmieście. Węzły oferują szereg usług dodatkowych, poza peeringiem uczestników projektu, w tym dostęp do prefixów innych dużych IXów i kontentodawców (w tym najpopularniejszych serwerów cache). W mniejszych węzłach realizowane są zazwyczaj usługi lokalnej wymiany prefixów i dostępu do wybranych usług IPTV i VoIP. Więcej o Tanim Łączu i zakupach hurtowych (link).

KIX  epix_logo

.

Zakupy hurtowe usług i technologii szerokopasmowych – z KIKE jest taniej!

SEZ, czyli System Ewidencji Zakupów, to system, który powstał, by zapewnić najniższe z możliwych ceny usług i technologii szerokopasmowych dla operatorów zrzeszonych w Izbie. Dzięki temu mogą zakupić niezbędne narzędzia i usługi w cenach często niższych niż hurtowe. W oparciu o ramowe umowy z dostawcami wynegocjowaliśmy najbardziej korzystne warunki dla firm, które wstąpiły do KIKE.
Użytkownikiem SEZ może zostać każdy członek Izby, który wypełni i wyśle formularz zgłoszeniowy. Dostawcą w SEZ może zostać każda firma, która podpisze umowę współpracy. Więcej o hurtowych zakupach (link).

Szkolenia KIKE

KIKE realizuje szkolenia dla pracowników, kadry zarządzającej, właścicieli firm. Od budowy i diagnostyki sieci, przez szkolenia dla BOK, marketing, po efektywne wdrażanie i realizację technik innowacyjnego zarządzania biznesem.

szkolenia

Aktualne informacje na bieżąco podawane są na stronie KIKE. Szkolenia dla firm zrzeszonych w Izbie są bezpłatne lub w cenach promocyjnych, dużo niższych niż dla firm spoza Izby.